Oszczędzanie to klucz do sukcesu!

Pewny etat w pracy czy dodatkowa gotówka nie uchroni Cię przed długami, dlatego ważne jest, aby odłożyć trochę gotówki jako zabezpieczenie. Zacznij oszczędzać, to nic nie kosztuje. Zrezygnuj z kilku posiłków na mieście i nie trać pieniędzy na bzdury, zamiast tego załóż konto oszczędnościowe, nawet niewielkie kwoty regularnie wpłacane po pewnym czasie zapewnią Ci bezpieczną przyszłość.

Może pożyczka od rodziny nie brzmi zachęcające i nie raz trudno jest o nią poprosić, jednak jest ona znacznie lepszym rozwiązaniem niż chwilówki w parabankach — zaleta pożyczki od krewnych jest brak oprocentowania oraz dłuższy okres spłaty.

Jednak jeżeli już zaciągnąłeś pożyczkę w banku, a nawet jest ich kilka, skonsoliduj swoje długi. Konsolidacja długów to proces, w którym wszystkie Twoje długi zostaną połączone w jeden, na korzystniejszych warunkach spłaty — możemy uzyskać niższe oprocentowanie czy wydłużyć znacznie czas spłaty.

Poproś o rozłożenie pożyczki

Rata pożyczki znacznie przewyższa Twoje możliwości? Poproś wierzyciela o podzielenie długu na mniejsze raty — ustal dokładny harmonogram spłaty zadłużenia, tak abyś miał pewność, że będziesz go w stanie regularnie spłacać. Kolejne łamanie warunków umowy, może nie wyjść Ci na dobre.

Nie zostawaj sam ze swoimi problemami, poproś o pomoc najbliższych bądź doświadczone osoby. Istnieje wiele instytucji, gdzie możesz uzyskać bezpłatną poradę. W każdej z miast powiatowych istnieją punkty, gdzie uzyskasz darmową poradę prawniczą — prawnik jako osoba biegła w bieżących przepisach, na pewno wskaże nam odpowiednią drogę, dzięki czemu znacznie szybciej wyjdziemy na prostą.

Firma pożyczkowa może pomóc

Kolejnym ze sposobów na uzyskanie większej ilości czasu na spłacenie długu jest wykazanie, iż nasza sytuacja finansowa jest tragiczna i nie będziemy w stanie uregulować zobowiązania w wyznaczonym czasie — zarówno jednej jak i drugiej stronie zależy na szybkiej spłacie zadłużenia.

Firmy z branży pożyczkowej jak i banki pomagają swoim klientom spłacić zadłużenia, gdyż obu stronom zależy na tym samym, czyli uregulowaniu zaległości finansowych. Wiele instytucji pożyczkowych przygotowało nawet odpowiednie rozwiązania dla dłużników, aby wygenerować jak najlepsze rezultaty — odroczenie terminu spłaty czy rozłożenie na znacznie mniejsze raty to tylko kilka pomysłów banków.

Dłużnicy mogą poprosić o pomoc również Fundusz Wsparcia Kredytobiorców, który oferuje wsparcie finansowe dla osób bez żadnych środków do życia. Do dyspozycji mamy jeszcze zasiłki pieniężne przyznawane przez ośrodki Pomocy Społecznej.

Na samym końcu naszego artkułu należy wskazać na upadłość konsumencka, która jest już ostatecznym krokiem dłużnika. Mimo, że niektórym może kojarzyć się jako wybawienie, to tak naprawdę może przysporzyć wiele kłopotów. Zoszczędzone pieniądze możesz wydać na montaż klimatyzacji w Krakowie i okolicach.

Po pierwsze podczas upadłości konsumenckiej w żadnym wypadku nie możemy zawierać nowych umów cywilnoprawnych, a na dodatek dostaniemy syndyka sądowego, który zajmie się sprzedażą naszego majątku, co zapewni pokrycie długów u wierzycieli.

Wszystkie przetoczone przez nas propozycje wyjścia z długów mają swoje wady i zalety, jednak najważniejszym sposobem jest przekalkulowanie sytuacji finansowej w jakiej się znajdujemy i działanie z rozwagą podczas podejmowania decyzji — nawet najmniejszy błąd może pogorszyć wszystkie nasze starania.

Jak pozbyć się zadłużenia? Oto kilka sprawdzonych porad! ucieczka przed zadluzeniem

Jak pozbyć się zadłużenia — jest to coraz częstsze pytanie, które zadaje sobie coraz większa część Polaków, dlatego w tym artykule zebraliśmy najlepsze metody, dzięki którym skutecznie oraz szybko pozbędziesz się swojego zadłużenia...czytaj dalej >>